Zavedený kemp na břehu Opatovického rybníka se město, které je od loňska jeho jediným vlastníkem, bezúspěšně snaží prodat již více než šest let. Nyní je prodej kempu opět aktuální.Podle vyjádření třeboňského starosty Jiřího Houdka není pro potencionálního zájemce koupě autokempu rozhodně ztrátovou investicí. „Jedná se o funkční a zavedený kemp a i když zhodnocení investice může být pomalejší, rozhodně nebude znamenat žádnou ztrátu."

S tím ale nesouhlasí dlouhodobý nájemce Jiří Neubauer, který kemp provozuje již 23 let. „My bychom sice o koupi zájem měli, ale s takto nasazenou cenou je to podle mě ekonomický nesmysl, nenávratná investice, navíc pokud si na to někdo bude muset půjčit," uvedl.

Město Třeboň totiž stále trvá na částce téměř 26 milionů korun. „Právě proto, že se jedná o zavedený kemp, nechceme z této ceny slevit. Zájemce bude muset respektovat námi stanovenou cenu," řekl Jiří Houdek. Navíc podle něho prostor, na němž se dnes autokemp nachází, skýtá i jiné možnosti využití. „Dotyčný jen musí respektovat územní plán obce Domanín, na jehož katastru se autokemp nachází," dodal starosta.

O opaku je ale přesvědčen Jiří Neubauer. „Územním plánem je dané, co se tady smí provozovat a nic jiného než tohle se tady v podstatě dělat nedá. Je to holý nesmysl, podle mě skutečně ekonomická sebevražda."

V poslední době se na kemp ani zájemci dívat nechodí. Podle současného nájemce tam nikdo nebyl již tři roky. „Informují se tak dva nebo tři zájemci za rok, ale k finální investici zatím nedochází. Ani přesto ale s cenou dolů jít rozhodně nechceme," informoval Jiří Houdek.

K přílivu nových nabídek nepřispělo ani to, že město loni odkoupilo tři obchodní podíly společnosti a stalo se tak jejím stoprocentním vlastníkem, čímž chtělo celý prodej zatraktivnit.

Petra Jouzová