Jeho brány opustil sám ředitel Petr Jenkner, který stál v čele závodu déle než tři roky. V Madetě pak působil dokonce od roku 2006, zprvu na pozici technického ředitele.

Podle některých zaměstnanců Madety prý byl ředitelův odchod poměrně dramatický. „Byl propuštěný na hodinu, ráno už ho ani nepustili přes bránu," tvrdí jeden z nich, který zde pracuje na dělnické pozici.

To ale vedení společnosti odmítá. Jak uvedla tisková mluvčí Madety Marta Faktorová, jedná se o personální výměnu, která není ničím výjimečná.

„Petr Jenkner skončil ve funkci ředitele závodu Madeta Jindřichův Hradec v úterý 16. září, a to po vzájemné dohodě. Vše proběhlo v přátelské atmosféře. Pokud se Jindřichovým Hradcem šíří jiná různá a „zaručená" vysvětlení jeho odchodu z Madety s dramatickým nádechem, lze jim stejně jako v případě podobných spekulací stěží zabránit," komentovala celou záležitost tisková mluvčí Faktorová a dodala, že novým ředitelem jindřichohradeckého závodu Madety vedení jmenovalo Jaroslava Štípka, který řídí také závod v Pelhřimově.