Většina školních kuchyní na Jindřichohradecku spolupracuje s místními pěstiteli ovoce a zeleniny, ale i s výrobci mléčných či masných produktů a dbá na zdravé zásady stravování.

Zdravě a chutně jako v Třeboni

Příkladem by pro všechny mohla být jídelna třeboňské základní školy Na Sadech, která nevaří pouze pro žáky své domovské školy, ale i pro veřejnost. A jako jediná se zapojila do projektu Naše posvícení. To si klade za cíl podpořit spotřebu místních potravin. „Řekli jsme si, že jako škola z Třeboně bychom měli propagovat ryby, takže jsme našim strávníkům nabídli několik druhů a v několika úpravách," přiblížila říjnovou akci ředitelka školyJana Polčáková. Nejen na základě úspěchu, který projekt jak u dětí, tak u dospělých sklidil, se třeboňská škola bude snažit v podobných akcích pokračovat. „Alespoň jednou měsíčně bychom chtěli něco podobného vymyslet," potvrdila ředitelka. Hned 6. listopadu budou připravovat jídlo, se kterým se jídelně podařilo získat čtvrté místo v celorepublikové soutěži O nejlepší školní oběd. „Doufám, že se nám zdravé vaření podaří propagovat i nadále," dodala.

Naopak 2. základní škola v Jindřichově Hradci se začátkem roku potýkala s negativním hodnocením ze strany některých rodičů, kteří nebyli spokojení s kvalitou jídla. Upozorňovali mimo jiné na používání polotovarů nebo příliš soli. Od té doby se ale mnohé změnilo a i tady se snaží brát veškeré možné suroviny od místních dodavatelů, solí se ještě méně než dosud a z polotovarů se tady již také nevaří. „Zavedli jsme nabídku dvou příloh, někdy jsou na výběr i dvě hlavní jídla, kuchařky pečou domácí zákusky, takže sušenky už u nás nepodáváme," vyjmenoval další pozitiva ředitel jindřichohradecké školyJaromír Sváček. I u rodičů se změny setkaly s povděkem.

V Novosedlech mají pro děti i svačiny

Každá školní jídelna se musí samozřejmě řídit určitými pravidly a dodržovat spotřební koš. Zavděčit se strávníkům není jednoduché, a to zejména v případě velkých zařízení. Naopak v těch malých, kam chodí sotva pár desítek žáků, jsou většinou všichni spokojení. To je případ jídelny při novosedelské základní a mateřské škole. Všem dětem tady kromě obědů připravují i svačiny. „Všichni si to chválí, rodiče nemusí chystat dětem dopolední jídlo, mají zajištěný i pitný režim," vyjmenoval novosedelský starostaFilip Mencl. Snaží se tady vařit i ne zcela tradiční jídla, děti tak mohly ochutnat cizrnu, ale například i krevety.

Kromě dětí ale pro obědy chodí i lidé z okolí, především senioři. V Deštné nabízí jídelna dokonce i rozvoz. „Je o ně docela zájem. Denně jich rozvezeme tak kolem pětadvaceti a k tomu ještě vydáme další, pro které si lidé chodí sami. Proto také soudím, že jim u nás chutná. Nejraději mají svíčkovou, tu milují děti i dospělí," vyzdvihla vedoucí deštenské školní jídelnyLenka Bobáková. Přes prázdniny si pro jídlo chodí i rekreanti, kteří do Deštné jezdí na chalupy. „Co nám zákony dovolují, bereme suroviny od místních firem. Lidé sami nám třeba i něco nabízí, ale to bohužel brát nesmíme. Vařit z regionálních potravin se ale snažíme," doplnila.

Anketa - jídelny.

Petra Jouzová