Do výběrového řízení se přihlásilo celkem sedm firem. Jak uvedla mluvčí města J. Hradec Eliška Čermáková předmětem veřejné zakázky je kompletní rekonstrukce stávající kanalizace a vodovodu, úprava sdělovacích kabelů, položení chráničky pro metropolitní síť a kompletní rekonstrukce vozovky v části ulice od ulice Školní po napojení na ulici Za Kostelem.

Povrch z kamenných kostek bude dle jejích slov zachován. Součástí zakázky, jak doplnila mluvčí, také vybudování příčného prahu v ulici Kostelní a Za Kostelem (nájezd z ulice Komenského), který bude sloužit jako vstup do obytné zóny.

"V současné době platí obytná zóna od Dadaclubu, nově bude obytná zóna začínat už při vjezdu do Kostelní ulice z ulice Komenského u kaple sv. Maří Magdaleny," uvedla mluvčí.

Rekonstrukce potrvá od 12. dubna do 30. června 2021. "Ulice bude po celou dobu rekonstrukce zcela uzavřena. Rekonstrukci bude třeba skloubit s natáčením pohádky Tajemství staré bambitky 2, kterou by nejen v této lokalitě měla točit Česká televize na jaře letošního roku," doplnila mluvčí města.