Pravá polovina vozovky je k 11. červenci hotová a znovu se otevřela řidičům. „Pravý pás silnice je od pondělí průjezdný a s tím je opět zprovozněn i sjezd ve směru na Halámky. Práce se tak přesunou do levého pásu vozovky a dojde i k uzavření druhé části mimoúrovňové křižovatky,“ doplnil Adam Koloušek z ŘSD v Českých Budějovicích. Řidiči jedoucí od Jindřichova Hradce ve směru na Halámky už ale nemusí využívat přibližně 30 kilometrů dlouhou objízdnou trasu. Stačí se pouze otočit na kruhovém objezdu s kapry.

Silnice I/24 a I/34 se opravuje od začátku dubna v úseku od Třeboně až za sjezd na Halámky. „Jde převážně o obnovu konstrukčních asfaltových vrstev stávající komunikace. Provedena tak bude kompletní oprava silnice, která už vykazuje řadu závad jako například trhliny a trvalé deformace,“ upřesnil už dříve k opravám Adam Koloušek. Práce zahrnují i výměnu stávající kanalizace, která slouží k odvodnění silnice a je v havarijním stavu.

Hlavní tah z Třeboně na Jindřichův Hradec opravuje společenství firem Eurovia a Colas, které uspělo ve výběrovém řízení s cenou opravy ve výši 88,3 milionů korun bez DPH. Celková rekonstrukce silnice by měla trvat zhruba do poloviny září.