Nová fasáda v pískové barvě, obnovení orli na průčelí a zcela proměněná příjezdová hala slouží od 1. března 2023 cestujícím, kteří využijí budějovické vlakové nádraží.

Generální rekonstrukce vlakového nádraží. Prvního března 2023 se otevřela cestujícím opravená příjezdová hala. Na snímku poslední přípravné práce.
V Budějovicích už slouží první opravená část nádraží

Nebezpečí a riziko dopadení riskují kopáči vltavínů v jižních Čechách. A policisté s nimi mají čím dál více práce.

Jako kočka s myší. S policejními psovody v terénu při monitoringu jedné známější lokality na Novohradsku, kde kopáči po sobě zanechávají hluboké jámy, pracovní pomůcky a i spoustu odpadků.
Zelená horečka se šíří. Jihočeští policisté bojují s kopáči vltavínů

Smutné výročí neuvěřitelné tragédie. Před dvaceti lety havaroval zájezdový autobus u Nažidel. Po nehodě zemřelo 20 lidí…

Patrový autobus Neoplan N122 sjel u Nažidel 8. března večer, kolem 20.20, ze sedmimetrového srázu, přetočil se přes střechu a zůstal ležet na levém boku. Zpátky na vozovku ho druhý den vytáhla těžká technika.
Dvacet let od nehody u Nažidel: Mami, jedeme jako blázni! Domů už se nevrátili

Parkování pro pět set aut. Jak se řešilo v březnu, na konečné MHD v ulici A. Barcala na budějovickém sídlišti Máj by chtělo město postavit parkovací dům.

Parkování na budějovickém sídlišti Máj je značně problematické. Pomoci má parkovací dům. Jeho možnou podobu ukazuje studie.
Budějovice chtějí na Máji stavět parkovací dům pro pět set aut

Zločin opuštění dítěte. Soud řešil případ rodičů z Budějovic, kteří si vyrazili na oslavu a nechali doma děti. To dopadlo nejhůř, jak jenom mohlo.

Ilustrační foto.
Rodiče v Budějovicích vyrazili slavit. Děti zůstaly samy, miminko se udusilo

Nový kastelán na Kratochvíli. Petr Šmíd štafetu převzal teprve letos v lednu po Vojtěchu Troupovi, který byl na zámku jako kastelán třicet sedm let.

Kastelán zámku Kratochvíle Petr Šmíd.
Petr Šmíd si splnil dětský sen, je kastelánem. Na Kratochvíli čeká první turisty

Křídlo orla nezachránili, jeho život naštěstí ano. Pracovníci Záchranné stanice živočichů Makov odchytávali u Protivína dospělého samce orla mořského.

Orel mořský se zotavuje v Makově.
Křídlo orla mořského zachránit nedokázali. Život dravce ano, léčí se v Makově

Chtěli se zapsat k nové zubařce. Několik stovek lidí dorazilo na registraci u bechyňské zubní lékařky Pavlíny Prokůpkové. Fronta se začala tvořit už v noci, nakonec v ní stálo kolem pěti stovek lidí. 

Stovky lidí čekaly na registraci u bechyňské zubařky. Drtivá většina marně.
Stovky lidí čekaly na registraci u bechyňské zubařky. Drtivá většina marně

Černá zvěř stále častěji ničí majetek lidí v obcích a městech. Účinná obrana proti jejich nájezdům přitom prakticky neexistuje.

Divočáci úřadují na pozemcích pana Masojídka ve velkém.
Divoká prasata na Třeboňsku ničí pozemky i ploty. Bránit se je nemožné