Carbage run je pětidenní cesta Evropou ve starých vozidlech, která by většina lidí už označila za vraky. Jejich majitelé jim ale vdechli nový život a vydali se s nimi na dobrodružnou cestu Evropou. Přihlášená auta podle pravidel soutěže nesmí mít větší hodnotu než 500 eur a musí být starší 15 let.

Účastníci netradiční rally vyráželi v neděli z Německa a do čtvrtka projedou kromě České republiky také Rakouskem, Maďarskem, Srbskem, Chorvatskem a Rumunskem. Fantazii se meze nekladou a někteří majitelé si své plechové miláčky vyzdobili velmi originálně. K vidění tak byla chlupatá auta, auto s raketou na střeše, peřím na kapotě, jelení nebo koňskou hlavou i závěsnými květináči. Nechyběl ani zvukový doprovod v podobě nejrůznějších klaksonů nebo hlasité hudby. Rychlost během rally nehraje roli. Účastníci musí projíždět kontrolními body a plnit nejrůznější úkoly.

Letištní areál v Jindřichově Hradci patřil milovníkům rychlých a luxusních vozů.
Letiště hostilo speciálně upravená auta. Předvedl se i brutální Frankenstein

Závod vznikl v Nizozemsku. Na jeho startu bylo v roce 2009 pouze 64 vozů a dnes už počty účastníků šplhají do tisíců. Jezdí se také jeho zimní verze. Carbage run se v Evropě stal tak populární, že všechny jeho edice jsou vyprodané a existují pořadníky.