Ve vstupní hale se u vánočního stromečku fotí pár, který si chce z lázní odvézt fotovzpomínku. „Pro mě je to splněný sen. Celý život jsem si přála nebýt o Vánocích doma. A nyní se mi to splnilo,“ říká s rozzářeným úsměvem Věra Majerová, která do třeboňských lázní přijela spolu s Jaroslavem Káškem z Brna. „Mám jedno vnouče, je mu už ale 16 let. Tak jsme si dárky předali před svátky a vyrazili jsme do lázní. Je to tu úžasné. Odpočinek, masáže. Včera jsme byli v kině, koncert Jitky Zelenkové jsme vynechali. Jsme tu už podruhé, utekli jsme sem před prací a před shonem,“ dodala Věra Majerová.

Oba senioři působí nadmíru spokojeně. „Krásný zbytek vánočních svátků i konec roku. A hlavně vám přeji hodně lásky,“ řekne na rozloučenou pěstěná dáma, která působí, že si umí život elegantně vychutnat v každém věku. Jiná dáma, která si do lázní zajela z Kolína a právě jí pobyt v Třeboni končí, působí také spokojeně. „Je mi dvaasedmdesát a ještě naplno pracuji. Jezdím sem o Vánocích pravidelně. Je to zkrátka báječné. Někteří mí známí se diví, že jezdívám do lázní sama, já jsem ale spokojená. Nesedím tu u televize, pořád mám co dělat. Procedury, procházky, kulturní program. Než jsem odjela, stihla jsem napéct cukroví,“ říká dáma, která čeká na taxi, aby ji odvezlo na vlak.

František Korčián přijel, aby prospěl svým zádům. Díky své přátelské povaze si tu našel, jak sám s lišáckým úsměvem říká, „adoptivní sestru“. Dana Kolmanová přijela do Třeboně se synem Martinem. S Františkem Korčiánem se tu seznámili a zjistili, že mají společné známé a hlavně, že si náramně rozumí. „Lidé se k nám o Vánocích pravidelně vracejí. Spoustu tváří už známe,“ řekl za třeboňské lázně šéf marketingu Daniel Hamr. „Už v létě máme vyprodanou kapacitu vánočních pobytů. Pro nás je to letitá tradice. Příští rok plánujeme Vánoce v nově zrekonstruovaných Bertiných lázních,“ dodává Daniel Hamr.