Staveniště si převzala už loni v listopadu, práce ale vzhledem k počasí mohly začít až v uplynulých dnech.

Vítězem soutěže na zhotovitele se stala společnost Vertigo z Písku. Její hlavní činností je záchrana, obnova a restaurování historických objektů i výškové práce. Firma pracovala například na opravě a zastřešení ochozu věže Rumpál strakonického hradu nebo na rekonstrukci kostela sv. Víta v Českém Krumlově.

Rozhledna na Rýdově kopci v Děbolíně.
Radní vybrali firmu, která opraví rozhlednu u Děbolína. Kolem vyroste lešení

„Firma na rozhledně provádí udržovací práce jako je obroušení a natření stávajících nosných prvků, výměna treláží a vnitřních částí zábradlí, zhotovení ocelových ochranných krytek na sloupky zábradlí a oplechování vodorovných nosných prvků. Dále bude provedeno odstranění nášlapné vrstvy z cementového potěru v 1. nadzemním podlaží a její nové provedení,“ přiblížila rozsah prací mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Bartošková.

Zdroj: Jana Urbanová

Vysoutěžená cena na rekonstrukci rozhledny Rýdův kopec je téměř 4 miliony korun bez DPH. Veškeré práce by měly být hotové do dubna letošního roku tak, aby nic nenarušilo hlavní turistickou sezonu.

Vyhlídková věž se otevřela v roce 2015. Krátce po jejím zpřístupnění se ale objevily problémy s kvalitou nátěru, který město reklamovalo a následně se soudilo se zhotovitelem stavby. Vše nakonec skončilo smírem a finančním vyrovnáním. Vedení Jindřichova Hradce se v uplynulých letech hned dvakrát pokoušelo najít firmu, která by rozhlednu opravila. Poprvé se o zakázku žádná firma neucházela, na druhou výzvu pak přišly dvě nabídky. Obě ale překročily stanovený cenový limit a zastupitelstvo opravu odložilo. Město v průběhu let nechalo na rozhledně provést pouze nutné udržovací a zabezpečovací práce, aby mohla zůstat v provozu pro turisty.