Vyhlídková věž o výšce 33 metrů, jejíž vybudování stálo 14,5 milionu korun, začíná mít po necelých dvou letech od otevření potíže. Tou zřejmě nejhorší je voda, která zůstává stát v přízemí a vytváří kaluže.

Rozhledna Rýdův kopec se nachází za obcí Děbolín, cca 6 km od Jindřichova Hradce. Je volně přístupná každý den od 8:00 do 20:00 hodin v období od dubna do října. V březnu je otevřená pouze o víkendech.

Podle místostarosty Bohumila Komínka je chyba ve špatně vyspárované podlaze. „Tahle naše reklamace se bude opravovat letos v dubnu, voda se musí odvádět pryč,“ vysvětlil.

Čtěte také: Na Hradec se můžete podívat z nové rozhledny

Druhým problémem rozhledny je zřejmě nevhodný nátěr dřeva, který působením vlivů počasí začernává. V tomhle případě se podle místostarosty jedná pouze o vizuální problém. „Vzorek nátěru je ve zkušebně a čekáme na výsledky. Pokud byl nátěr ošizený, bude reklamaci vyřizovat zhotovitel. Rozhledna nevypadá tak, jak by měla, a v původním stavu by měla vydržet minimálně pět let,“ komentoval.

Rozhledna u Děbolína v číslech:
Rozhledna o celkové výšce 33 m stojí v nadmořské výšce 551,5 m n. m. a je dominantou širokého okolí. Vyhlídková terasa je umístěna ve výšce 24 m a návštěvníci na ni mohou vystoupat buď po točitém ocelovém schodišti čítajícím 102 schodů, nebo po dřevěném schodišti o 128 schodech. Architektonické a konstrukční řešení rozhledny je založeno na ideji rovnostranného trojúhelníku (trigonu), který tvoří půdorys rozhledny. (zdroj textu: infocentrum.jh.cz)