Konečně, restaurace Rudolfov opět slouží veřejnosti

Desítky let zavřená a chátrající kdysi slavná výletní restaurace Rudolfov v Jindřichově Hradci se dočkala hostů. Osud hospody, který veřejnost bedlivě sledovala, se v dobré obrátil a místo proslavené Karlem Čapkem, který zde napsal svůj román Krakatit, ožilo.

Znovuotevření výletní restaurace Rudolfov se těšilo velkému zájmu.
Restaurace Rudolfov po desítkách let přivítala zákazníky. Přišly stovky lidí

Vyhlídkové kolo opěvované i zavrhované

Advent v Jindřichově Hradci doplnila atrakce v podobě vyhlídkového kola. Točilo se na náměstí Míru hned vedle vánočního stromu. Barevně blikající kolo budilo velké emoce a Hradečáky rozdělilo na dva tábory. Jedni novinku vítali a druzí argumentovali tím, že se do historického centra nehodí. Příští rok se asi kolo bude opět stavět. 

Vyhlídkové kolo v Jindřichově Hradci denně sveze desítky lidí, největší zájem je o adventních víkendech.
O vyhlídkové kolo v Hradci je i přes kritiku zájem. V příštích dnech změní barvu

Časované bomby na silnicích Jindřichohradecka.

Velkou pozornost vzbudila alarmující zpráva jindřichohradeckých policistů, podle který vzrostl oproti loňsku až o 75 procent počet odhalených vozidel v zoufalém technickém stavu. Z některých aut vytéká olej, mají silně zkorodované části podvozku nebo za nimi zůstává hustý černý dým. Jde především o starší vozy ve vlastnictví mladých řidičů.

Jindřichohradečtí dopravní policisté zveřejnili fotografie kontrolovaných vozidel v nevyhovujícím stavu z uplynulých týdnů.
Časované bomby na hradeckých silnicích. Tato auta nemají v provozu co dělat

V Hradci se objevil automat na drogu

V centru Jindřichova Hradce u Oděvy se v březnu bez souhlasu města objevil automat na kratom. Jde o kontroverzní rostlinu z rodu kávovníků, která se v asijských státech používá řadu let v tradiční medicíně. Někteří odborníci ji považují za legální drogu především mladistvých. Automat vyvolal vlnu nevole a kauza nabrala rychlý spád. Za dva týdny byl mimo provoz a následně zmizel.

Automat na výrobky z kratomu u Oděvy v Jindřichově Hradci budí pozornost jak příznivců, tak i odpůrců.
VIDEO: V Hradci se objevil automat na drogu mladistvých. Zájemci se jen hrnuli

Začala uzavírka u Lásenice, řidiči vjížděli do zákazu

Ředitelství silnic a dálnic na začátku srpna zahájilo plánovanou uzavírku na hlavním tahu Třeboň - Jindřichův Hradec. Pracovalo se na více než tři kilometry dlouhém úseku mezi obcemi Lásenice a Horní Žďár. Někteří z řidičů ale ve snaze ušetřit čas nerespektovali zákaz vjezdu a riskovali kromě pokuty i poškození auta. Následně ale na řidiče čekaly další omezení a uzavírky a z Jindřichova Hradce se stala téměř nedobytná pevnost. Uzavírky byly na několik týdnů snad ve všech směrech ven z města.

Někteří řidiči nerespektovali zákazové značky a kromě pokuty riskovali i poničení vozu.
Začala uzavírka u Hradce. Řidiči vjížděli do zákazu, někteří si poničili auta

Na dně vypuštěného rybníka obklopujícího Červenou Lhotu úřadují bagry

Červená Lhota jak ji neznáte. Rybník kolem pohádkového zámku se ocitl bez vody. Na dně nádrže od začátku podzimu dělníci instalují část tepelného čerpadla, které bude nově rozvádět teplo do celého zámku i přilehlých budov. Akce je v plánu už několik let. Vedení zámku pro její uskutečnění využilo vypuštěného rybníka kvůli budoucí opravě prosakující hráze.

V okolí oblíbené památky jsou vidět v těchto dnech stavební práce.
Červená Lhota jak ji neznáte. Na dně vypuštěného zámeckého rybníka úřadují bagry

Kastelán třeboňského zámku Vít Pávek ve funkci skončil

Zámek v Třeboni byl od února bez kastelána. Vedení Národního památkového ústavu (NPÚ) totiž Víta Pávka, který byl ve funkci od roku 2017, odvolalo. Ten s důvody pro odvolání nesouhlasí. Důvodem odvolání mohla být špatná komunikace směrem k zaměstnancům a dalším subjektům. Na podzim byl vypsaný konkurz na obsazení postu kastelána.

Vít Pávek, odvolaný kastelán Státního zámku Třeboň.
Kastelán třeboňského zámku Vít Pávek ve funkci skončil. Byl odvolaný

Podívejte se, za kolik byla Svatomartinská vína na třeboňském náměstí

Svatomartinská slavnost v Třeboni byla spojena s ochutnávkou vín a vůní nejrůznějších dobrot. Hlavní atrakcí ale byl na náměstí bělouš Ariel v životní velikosti který přivezl Rudolfa Arleta v kostýmu svatého Martina. Zajímavé byly i ceny svatomartinského vína, jehož prodej je vázaný právě na svátek stejnojmenného světce.

Svatomartinské vinobraní Třeboň 2023. Nechyběly příjezd svatého Martina, nabídka vín ani doprovodný program.
Podívejte se, za kolik byla Svatomartinská vína na třeboňském náměstí

Na nově otevřeném obchvatu Dolní Lhoty se srazilo osobní auto s autobusem

Nový obchvat Dolní Lhoty na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Třeboň se již třetí den od otevření stal svědkem dopravní nehody. Autobusu jedoucímu po hlavní směrem na Jindřichův Hradec nedal přednost řidič řidič osobáku. Zraněnou spolujezdkyni odvážel vrtulník letecké záchranné služby a dvě zraněné osoby byly i v autobuse.

Nově otevřeném obchvatu Dolní Lhoty se v pátek 30. června ráno  srazilo osobní auto s autobusem.
VIDEO: Na nově otevřeném obchvatu Dolní Lhoty se srazilo osobní auto s autobusem

Pár kilometrů od Velenic v rakouském příhraničí vyfotili vlka ve městě

Fotografie vlka přímo v rakouském Pürbachu, kde se šelma procházela ulicemi, se objevily na sociálních sítích a zaujaly i čtenáře Deníku. Město se přitom nachází zhruba jen 13 kilometrů od Českých Velenic.

Vlka ve městě Pürbach před pár dny zachytil Rakušan Rene Koppensteiner a umístil foto na sociální sítě.
Pár kilometrů od Velenic v rakouském příhraničí vyfotili vlka ve městě