Šestnáctý červen je datem, který je zapsán zlatým písmem v kalendáři nejednoho sportovního rybáře. Už zítra i na Jindřichohradecku oficiálně končí hájení dravců. „Tiší blázni" z celého regionu se připravují na tento den, který je pro mnohé opravdovým začátkem rybářského roku.

„Já vlastně začínám chytat až v červnu. Vysedávání při čekání na kapra mě nijak moc nebere. Zato štiky a candáti, to je něco jiného," říká například Karel Tejčka z Jindřichova Hradce.

Podle předsedy místní organizace Českého rybářského svazu v Deštné Zdeňka Berana očekávají i zde rybáři zahájení lovu dravců s napětím.

„My, jako poměrně malá organizace, nemáme samozřejmě prostředky na to, abychom dravé ryby nasazovali v nějakém větším měřítku. Přesto je ale i na našich revírech pár kapitálních kousků. Je vidět, že se naši členové na zítřek dobře připravují. Loví nástražní rybičky a nemluví se o ničem jiném. Je to, koneckonců, takový přelom v rybářském roce," tvrdí rybářský předseda.

Pilno mají v těchto dnech i prodejci rybářských potřeb, jako například Luděk Mitas, který vlastní obchod v Panské ulici v Jindřichově Hradci. „Potřeby na dravce naši zákazníci žádají už několik týdnů, každý se chce dobře zásobit. Naskladnili jsme proto velké množství vláčecích nástrah všech možných značek. Minulý týden nám například dorazila zbrusu nová kolekce těch gumových a rozšířili jsme i nabídku woblerů a twisterů. Zatím máme drobné komplikace s dodávkou nástražních rybek, ale v prodeji budou v každém případě, tak, jak jsou rybáři zvyklí," konstatoval Luděk Mitas.