Jednotlivé programy finančně podporuje Jihočeský kraj.

Jedním z již ukončených úkolů je projekt s názvem Modernizace a zlepšení technických a materiálních podmínek pro praktickou výuku. V rámci tohoto projektu se v roce 2009 podařilo vybudovat dvě moderně zařízené učebny v celkovém nákladu 4,2 milionu korun. Obě učebny jsou vybaveny nejnovějšími výukovými pomůckami.

Cílem všech probíhajících projektů je zkvalitnění výuky pro všeobecné a odborné předměty a hlavně pro praktickou výuku. Pro učební obor Rybář a na něho navazující nově otevřené nástavbové studium s rybářskou specializací a pro studijní obor Ekologie a životní prostředí, zaměřené na vodohospodářství, jsou obrovským přínosem špičkové učební pomůcky, například digitální přístroje pro rozbory vody, kompletní meteorologická stanice s počítačovým vyhodnocováním údajů, makety výpustních zařízení a rybích přechodů, motorové pily, elektrický čtyřtaktní agregát s příslušenstvím pro lov ryb nebo loď s motorem pro praktickou výuku určenou k získání osvědčení vůdce plavidel pro vnitrostátní i mořskou plavbu a celá řada dalších pomůcek.

Po ukončení výuky obsluhy motorové pily a obsluhy elektrického agregátu získají proškolení zájemci zdarma osvědčení pro práci s těmito zařízeními.

„Jsme si vědomi, že je nutné budoucí absolventy co nejkvalitněji připravit hlavně po odborné stránce. Jsme rádi, že se na nás obrací rybářské firmy a organizace z celé republiky se zájmem o naše absolventy,“ uvedl vedoucí učitel odborného výcviku Jan Mraček.