Michal Kozár, starosta Jindřichova Hradce, předal jednotce pamětní list jako poděkování za nezištnou práci všech členů. Zároveň také věnoval děkovný list veliteli jednotky Lubomíru Beranovi, který jednotce slouží celých 15 let.

„Sbor dobrovolných hasičů pomáhá, kde může, ať už se jedná o krizové situace nebo kulturní, společenské nebo sportovní akce. Jsou skvělá parta, na kterou je vždy spolehnutí, a já jsem moc rád, že takovou ve městě máme. Děkuji jim za jejich práci a čas, který tomu věnují,“ komentoval starosta.

Během slavnostního nástupu předal velitel Lubomír Beran některým členům hodnosti. „Dva členové, David Bušta a Václav Brom, udělali strojnické zkoušky a stali se tak strojníky. Členové Filip Kubíček a Michal Kozár jsou čekatelé, kteří se musí ještě proškolit, aby mohli jezdit k požáru, budou dělat zkoušky z dýchací techniky,“ vysvětlil velitel Beran.

Zašlete nám i fotky z vašich akcí! Využijte k tomu formulář na naší stránce Čtenář reportér. Vaše fotky, texty i pozvánky rádi uveřejníme.

Návštěvníci Dne zdraví v Nemocnici Jindřichův Hradec se dozvěděli množství zajímavých i poučných informací z nejrůznějších oborů.
Na Den zdraví v Nemocnici Jindřichův Hradec zavítalo mnoho zájemců

Závěrem se všichni členové podepsali do pamětní knihy města a obdrželi pravý třílitrový jindřichohradecký tuzemák.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec oslavila 15. výročí od založení, avšak samotný sbor oslavil v roce 2022 už 150. výročí.