Předpověď meteorologů se vyplnila a region do úterního rána zasypal sníh.

9.52 hod. - Pozor na nehodu, která se stala u Mláky. Vyjeli tam policisté, bližší podrobnosti zatím nejsou k dispozici.  

9.35 hod. - V pondělí, kdy se opět vrátila zima, policisté šetřili čtyři dopravní nehody, dva lidé se zranili a v jedné nehodě figuroval alkohol. Celková škoda se odhaduje na 200 tisíc. 

Podle vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Karla Kotila s příchodem sněhu většinou řidiči bývají opatrnější. "Pak to ale začne namrzat a řidiči si neuvědomí, že vjedou do úseku, kde to značně klouže," zmínil Karel Kotil.

V pondělí u Příbrazi havaroval osobní automobil, jehož řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. Vůz skončil na střeše a řidič utrpěl zranění. Policistům nadýchal téměř dvě promile. 

Další nehoda se stala v Horní Slatině na Dačicku, kde řidič v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil na kluzké vozovce rychlost a auto narazilo do sloupu. 

Za Třeboní ve směru na Štěpánovice byl nepozorný řidič, ktečrý nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím autem a narazil do něho, když jeho šofér zastavil v koloně. 

Příchod sněhu je impuls především pro řidiče, kteří by měli být na svých cestách opatrní. Policisté ráno neregistrovali žádné nehody, ale jsou úseky, kde je pozornost na místě. 

S ledovkou a uježděným sněhem musejí počítat motorosté například u Kamenice nad Lipou, konkrétně v okolí Pravíkova. Náledí se tvoří také na silnici z Třeboně na Brannou.

Situaci budeme i nadále sledovat.