„Jsem očkovaný a přesto jsem pozitivní. Ale určitě vakcína pomohla zmírnit průběh. Cítím se totiž dobře,“ svěřil se ve čtvrtek ředitel jindřichohradeckého špitálu.

Situace je zde nejvážnější v Jihočeském kraji.

Podle Miroslava Janovského ke čtvrtečnímu ránu bylo v jindřichohradecké nemocnici hospitalizovaných s covidem 96 pacientů. Ve vážném stavu je 15 lidí. Ti jsou připojení na umělé plicní ventilaci. „Pacienty nikam nepřevážíme. Volná lůžka pro covidové pacienty máme. Některá oddělení jsme přeměnili na covidová,“ ujasnil.

Situaci na Jindřichohradecku hodnotí jako velice vážnou. „Máme nejvíce covidových pacinetů z Jihočeského kraje. Zcela evidentně je tu britská mutace, která nyní převažuje. Právě si myslím, že to je teď jedna z příčin, proč je situace tak vážná v celé republice i na Jindřichohradecku,“ zamýšlel se s tím, že na odběrovém místě v nemocnici vypomáhá jako zdravotnická posila, armáda ČR.

„Velice nám narůstá počet odběrů v Jindřichově Hradci. Bez pomoci armády si to neumím představit. Žádáme teď o jejich prodloužení do března a o navýšení jejich počtu,“ řekl, jak zvládají PCR a antigenní odběry. V jindřichohradecké nemocnici schází ke čtvrtku šestnáct sester, deset je v karanténě, šest je covid pozivitních. Lékaři chybí čtyři.