Mimo provoz je světelná signalizace na křižovatkách ulic Nádražní x Miřiovská a Claudiusova x Jarošovská. „Takzvané řadiče obou křižovatek současně upadly do nouzového režimu a v současné době není možné je opět spustit. Semafory spravují Služby města, kterým dodavatel zařízení sdělil, že není možnost takto zastaralá zařízení uvést do provozního režimu," vysvětluje nepříjemnou situaci mluvčí radnice Eliška Čermáková.

Město tak musí narychlo sehnat semafory nové. Stav s ohledem na vysokou frekvenci aut i pěších na obou křižovatkách i blízkost řady škol považuje za havarijní. Nouzový provoz bez semaforů jak na křižovatce, kudy vede hlavní komunikace od Pelhřimova do centra, tak na příjezdu do centra od Tábora,. autobusového i vlakového nádraží, nechce vedení města ponechat dlouho.

Někteří řidiči nerespektovali zákazové značky a kromě pokuty riskovali i poničení vozu.
Začala uzavírka u Hradce. Řidiči vjížděli do zákazu, někteří si poničili auta

„Oslovili jsme proto dvě společnosti, které jsou schopny v brzké době dodat novou technologii na světelné křižovatky. Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka společnosti SWARCO TRAFFIC CZ z Prahy za cenu 969.100 Kč bez DPH,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár s tím, že oprava světelné signalizace křižovatky Claudiusova x Jarošovská bude provedena do 31. srpna 2023 a křižovatky Nádražní x Miřiovská do 8.září 2023.

Někteří řidiči si ale cesty bez semaforů pochvalují. „Doprava mi přijde plynulejší," konstatuje například na facebooku města Michal Augustin, ovšem jedním dechem dodává, že někteří šoféři tu mají potíže situaci pohotově vyhodnotit. O zmatky tu totiž za současného stavu nebývá nouze a bohužel se místu nevyhnuly ani nehody. Mezi Hradečáky se objevují také spekulace, že jsou semafory vypnuté schválně. Ozývají se hlasy, že by se mělo město takovým pokusem o zlepšení plynulosti provozu inspirovat a minimálně vylepšit propustnost křižovatek na zelenou vlnu. „Doprava je na obou křižovatkách mnohem plynulejší, než když semafory fungují, hlavně na křižovatce u VŠE se nemusí o víkendu navečer čekat na vedlejší silnici na červenou, i když po hlavní za celou dobu neprojede ani jedno auto," naznačuje prostor pro vylepšení Eliška Nováková.