„Místo pro dům, ve kterém budou byty pro seniory se zajištěnou pečovatelskou službou, je naproti kulturnímu domu, kde sídlí klub důchodců, vedle panelového domu na sídlišti 9. května.

Nedaleko je i zdravotní středisko, takže by to měli staří lidé blízko i k lékaři,“ uvedl starosta Jan Kronika. Ve zmíněném místě totiž měly podle jeho slov v minulosti vyrůst další panelové domy, ale jejich výstavba byla zastavená. Zůstaly tam však připravené dnes potřebné inženýrské sítě, které samotnou výstavbu urychlí.

Zatím však dali zastupitelé souhlas k započetí projektových prací. „Máme už z výběrového řízení vybraného projektanta a chtěli bychom mít na podzim vyřízené i stavební povolení. Pokud budou vypsané dotační tituly na podobný typ staveb, rádi bychom požádali o dotace,“ vysvětlil přípravy Jan Kronika. Kolik financí budou potřebovat, ukáže až vypracovaný projekt.

V domě by mělo podle jeho slov vzniknout až kolem 25 nových bytů, a to pro manželské dvojice, ale i menší garsoniéry pro jednotlivce.