Literární kavárna. Co byste si pod tímto slovním spojením představili vy, to samozřejmě nemůžeme tušit, ale co si představí děti ze 6.B z 2. základní školy v Jindřichově Hradci, o tom máme my, které jsme tam směly být s nimi, celkem jasnou představu.

Paní učitelka Monika Landkammerová, která vede už od září ve škole odpolední čtenářský klub, se rozhodla bohatství nově pořízených knih ukázat nejen své třídě, ale i odvážným maminkám, které vyzvala ke spoluúčasti. Přišlo jich osm, každá přinesla i něco dobrého, na čem by si malí knihomolové mohli v průběhu večera pochutnat, ale hlavně si přinesly své oblíbené knihy, o nichž si pak v křesle pro hosta s dětmi povídaly. Padalo mnoho otázek a milých i veselých odpovědí, zkrátka se společně sdílely zážitky s knihami. Část určenou pro děti i rodiče ukončili všichni stejnou hororovou povídkou a pak už byl čas se s maminkami rozloučit a chystat si spaní, protože děti zůstávaly ve škole do rána.

Tajemné prostředí historické, rozlehlé budovy přímo vybízí k noční strašidelné stezce odvahy, u které samozřejmě všichni náctiletí musí dát najevo, že se vůbec nebojí. Některým jsme to nevěřily, ale tomu, že se už nebojí knížek, tomu věřte.

Byly jsme tu totiž s nimi, Dagmar Dušková a Lucka Hronová, noční strašidla.

Dagmar Dušková