„Proto, abychom věděli, co změnit, ale potřebujeme obyvatele Vajgaru. Spustili jsme dotazníkové šetření, které nám má pomoci správně určit, co a jak změnit,“ uvedla mluvčí radnice Eliška Čermáková.

Dotazník je možné vyplnit na stránkách města www.jh.cz. Obyvatelé sídliště Vajgar ho také dostanou do svých poštovních schránek. Vyplněný dotazník je možné odevzdat na sběrných místech v plaveckém bazénu, obchodních domech Kaufland a Albert, nákupním středisku Merkur, Informačním centru v Panské ulici i Městské knihovně na Vajgaru. Z odevzdaných dotazníků bude navíc vylosováno deset respondentů, kteří od města dostanou zajímavé ceny.

První fáze projektu, kterou je dotazníkové šetření, bude probíhat v březnu a dubnu. „Po zpracování výsledků v průběhu dubna bude sloužit jako podklad pro následující kroky v rámci celého projektu přípravy územní studie revitalizace sídliště Vajgar,“ upřesnila mluvčí města.

Ilustrační foto.
Při požáru ve sklepě v Českém Rudolci našli dvě mrtvé osoby

Po ukončení sběru dat proběhne 26. března od 13.00 hodin urbanistická vycházka po sídlišti Vajgar, následně na 4. základní škole od 15 hodin sousedské setkání a skupinová diskuse nad mapou s řešitelským týmem územní studie.

Sídliště Vajgar bylo vybudováno v 70. letech minulého století a od té doby prošlo spíše dílčími úpravami například parkovacích ploch nebo komunikací. Připravovaná studie je ale koncepčním dokumentem, který řeší území jako celek z řady perspektiv.