Ráno objížďku přes Velešín doprovázely zmatky. "Po ránu tu byl trochu chaos," sdělil místostarosta Velešína Jiří Růžička. "Jednak práce v úseku zahájily naráz obě firmy, takže spustil Metrostav práce na samotné křižovatce a současně i Eurovia práce v úseku od křižovatky po velešínskou Benzinu. Kromě toho šoféři těžké nákladní dopravy nerespektovali dopravní značení a místo, aby na Krumlov zamířily hned od Kamenného Újezdu, jeli přes Velešín. To zkomplikovalo dopravní situaci ve městě, protože kamiony pak blokují osobní auta a autobusovou dopravu. Upozornili jsme na to policii, takže nyní na hladký průběh dohlíží městská i státní policie.Ale to jsou jen ty počáteční zmatky, když začíná objížďka," věří.

Nyní pracovníci firem frézují povrch silnice na přeložce, přičemž v úseku křižovatky polovinu vozovky frézuje Metrostav.

Křižovatka směr Český Krumlov a směr Velešín Nádraží a Kaplice je průjezdná. Těžká nákladní doprava je přes Krumlov odkloněna již několik dní. Vozidla do 6 tun jsou vedena přes Velešín Budějovickou ulicí, ulicí V Domkách a Kaplická, to znamená po hlavním tahu Velešínem. Uzavírka potrvá do 22. května.