Jak Deníku sdělila ředitelka Okresní agrární komory Jindřichův Hradec Marta Urbanová, z Jindřichova Hradce bude kolona vyjíždět v 10 hodin od Lidlu. "Sjedou se zde účastníci od Nové Včelnice, od Hospříze a od Deštné. Pojedou směrem na Veselí nad Lužnicí, k nájezdu na D3, ale sjedou ke sloupu, kde se otočí a pojedou zpět," popsala Marta Urbanová.

Na jihočeské silnice a hraniční přechody vyrazí traktory. Podívejte, kdy a kam.Grafiku zvětšíte kliknutím.Zdroj: Deník/Miroslava Jindrová

Z Třeboně pojede kolona traktorů na Jindřichův Hradec a na kruhovém objezdu u hradeckého Lidlu se otočí a bude se vracet. Zemědělci z Dačicka pak pojedou po hlavním tahu do Hradce a rovněž u Lidlu se budou obracet na zpáteční cestu.

Odhadem by se akce mělo v regionu zúčastnit kolem padesáti traktorů.

Protestní jízda části zemědělců na Českobudějovicku. Ilustrační foto.
Na jihočeské silnice a hraniční přechody vyrazí traktory. Podívejte, kdy a kam

Protestní jízdy mají upozornit na to, že podle agrární komory je zemědělská politika Evropské unie nespravedlivá, nepředvídatelná a nesrozumitelná. „Vede k postupné likvidaci jihočeského i českého produkčního zemědělství,“ uvedla ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Šťastná.

Pondělní protest v Praze, kam zamířili i jihočeští farmáři, nechtěla komentovat, ale řekla, že členové komory se v případě zájmu mohli v pondělí k protestům přidat. „My organizujeme protest ve čtvrtek,“ uvedla k oficiální akci agrární komory.