Jak vysvětlila mluvčí města Eliška Čermáková, Bezpečnostní rada ze zákona zasedá dvakrát do roka. "Přítomní zhodnotili aktuální covidovou situaci i plány na příští rok," informovala s tím, že v jindřichohradecké nemocnici je v tuto chvíli 26 hospitalizovaných pacientů s covidem. Na oddělení ARO leží tři pacienti, jde o mladší ročníky, kteří jsou neočkovaní," uvedla.

Nemocnice je stabilní i po personální stránce, kvůli nákaze je v karanténě jen asi devět zaměstnanců. "V listopadu a na začátku prosince byl velký zájem o očkování, které se uskutečňuje v přízemí pavilonu D, kde opět pomáhají také zaměstnanci Městského úřadu Jindřichův Hradec. Teď zájemců ubývá, očkovat se ale nově mohou také děti od 5 let," shrnula mluvčí aktuální fakta.

Podle informací Zdravotnické záchranné služby Jindřichův Hradec stále stoupá počet výjezdů. "Klesá ale poměr případů, kdy záchranáři jedou k pacientům s covidem, ti jsou častěji mladší, ale také v ne tak špatném stavu, jako starší pacienti v předchozích vlnách," uzavřela Eliška Čermáková.