Na svazích lyžařského areálu leží aktuálně asi 30 centimetrů převážně technického sněhu. "Podmínky jsou výborné, podařilo se nám vyrobit hromady sněhu, které jsme rozhrnuli. Dopoledne lyžují hradecké školy, ale když si přijde někdo zajezdit spolu s nimi, tak ho samozřejmě nevyhodíme. Jinak máme přes týden pro veřejnost otevřeno od 15 do 19 hodin," doplnil správce areálu Michal Hána. Jezdit se bude i o víkendu. V sobotu pojedou vleky od 9 do 16 hodin a od 17 do 20 hodin. V neděli se pak lyžuje v čase od 9 do 16 hodin. Sjezdovka je nasvícená i pro večerní lyžování.

Pondělní otevření areálu si nenechaly ujít desítky lidí. S vnukem si přišla zajezdit také Jana Aljančičová ze sousedního Hradiště. "Už jsem se těšila. Chodím sem pravidelně po práci na večerní lyžování a teď jsem doma, takže jsem toho využila. Je to tady perfektní a nejsou žádné fronty. Děkujeme, jak to tady pro nás pěkně připravili," chválila si lyžařka.

Ilustrační foto.
Podvedl nejméně dvacet lidí. Nabízel stavební práce, ale inkasoval spíš zálohy

Stejně jako v jiných lyžařských areálech museli také provozovatelé svahu u Hradiště podražit. Cena ale stoupla jen v řádech jednotek procent. Návštěvníci si mohou koupit bodové vstupné, které se odvíjí od počtu jízd. Například základních 10 jízd vyjde na 250 korun a 20 jízd na 480 korun. Druhý typ jízdného je časové a řídí se počtem hodin. Jedna hodina na sjezdovce vyjde na 350 korun, dvě hodiny na 400 a za stejnou cenu je i večerní lyžování.

Lyžařský areál Hradiště pojme až tisícovku lidí. Svým návštěvníkům nabízí i restauraci s venkovní terasou a sociálním zařízením. Areál provozuje také půjčovnu a lyžařskou školu pro děti i dospělé. Parkovat je možné přímo pod sjezdovkou.