Koncert netradičně prokládaly půvabné ilustrace z knihy Dana Browna, který je také autorem skladeb Wild Symphony. Místy divoké skladby doplňovaly výjevy na LED obrazovce, na níž Dan Brown předčítat úryvky ze své stejnojmenné knihy zaměřené na zvířecí říši.

Dana Browna díky jeho knižním bestsellerům zná celý svět. Miliony lidí čte jeho knihy, málokdo však ví, že Dan Brown není jen skvělým spisovatelem, ale i hudebníkem a skladatelem. Na festivalu představil své první dílo pro orchestr. Pro téměř dvacet hudebních portrétů byla skladateli inspirací zvířecí říše. Sám Dan Brown říká, že jeho Divoká symfonie má bavit rodiny, rodiče, děti, zkrátka lidi všech věkových kategorií. Skladatel své první dílo klasické hudby vydal spolu se zářivě ilustrovanou dětskou knihou stejného názvu, která v Česku vyšla na podzim minulého roku a v sobotu byla k mání v místě koncertu.

Skladby nastudovali muzikanti Jihočeské filharmonie pod taktovkou dirigenta Mirana Vaupotiće, mluvené slovo Dana Browna v češtině přednesl Alexandr Hemala.

Brownovy romány vyšly v 56 jazycích po celém světě a prodalo se přes 200 milionů výtisků. A to včetně včetně románu Da Vinciho kód, který se stal nejprodávanějším románem a předmětem intelektuálních debat mezi čtenáři i učenci.

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově začne v září. „Festival letos slaví třicet let, věříme, i navzdory změnám, které jsme museli udělat, že to bude silný ročník,“ říká umělecká ředitelka festivalu Gabriela Boháčová.