Jindřichohradecká policejní mluvčí informovala dále mimo jiné o prevenci v dopravě

„Policisté předvedli ukázky poslušnosti, zadržení nebezpečného pachatele se speciálním cvičícím oblekem nazývaným Ringo. Dále mimo jiné předvedli vyhledávání předmětů v terénu a další ukázky,“ informovala jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Služební psi
„V současné době máme šest psů ve věkovém rozmezí od 2,5 roku do 8 let. Vysloužilé psy si ve většině případů nechávají psovodi doma na dožití. Mladé psy získává policie ze svých chovných stanic nebo výkupem z civilního sektoru. Základní výcvik poslušnosti trvá do dvou let výcviku, pro výkon u policie se psi cvičí 2,5 roku. Pátrací psi jsou vycvičeni až tak po třech letech,“ pohovořil o práci psovodů vedoucí kynologické skupiny Ladislav Košler.

Policejní mluvčí Hana Millerová dále poučila děti o prevenci v dopravě. Ta se týkala hlavně vybavení jízdních kol a nutnosti nosit cyklistickou přilbu. Dále informovala o správných autosedačkách odpovídajících věku dítěte a varovala před pouštěním cizích osob do bytu za nepřítomnosti rodičů. „O prázdninách provádíme ukázky výcviku policejních psů ve všech jindřichohradeckých mateřských školách. Ve školním roce zamíříme do škol základních. Pro žáky 9. tříd budeme dále dělat přednášky o trestně – právním řízení v oblasti mládeže, o návykových látkách. Dopravní policisté poskytnou žákům dále informace o řidičském oprávnění, které je možno získat od 15 let,“ popsala další preventivní činnost Hana Millerová. A vědí děti, co mají dělat, když jsou doma samy a zazvoní někdo cizí?„Co uděláte děti, když u vás někdo zazvoní, koho neznáte?“ položila jim otázku Hana Millerová. „Neotevřeme, protože by nás mohl někdo ukrást,“ odpovídaly děti. Vyučující ze školky upozornila policisty, že má s dětmi někdy problém na vycházce v parku, když chtějí hladit cizí psy. Policisté proto poučili děti také o tom, jak cizí psi mohou být nebezpeční a neměly by je proto hladit.