Dotace z grantového projektu Jihočeského kraje Opravy a rekonstrukce mateřských škol byly rozdělovány na posledním zasedání krajského zastupitelstva. Rozhodovalo se i o školkách na Jindřichohradecku.

Nejpozději koncem června by se mělo začít se stavebními úpravami na odloučeném pracovišti hradecké 3. mateřské školy na sídlišti Vajgar. V novém školním roce by zde měla být již s jistotou nová třída pro 28 dětí.

„Zakázka na práce již na jednání městské rady proběhla, firma je vybraná," řekl místostarosta Bohumil Komínek. Město na rekonstrukci poskytne minimálně 600 tisíc korun, z grantového programu dostane finanční příspěvek ve výši 400 tisíc korun.

„Na jiných projektech se právě díky získaným dotacím podařilo ušetřit," potvrdil místostarosta a dodal, že i právě tyto uspořené prostředky budou použity na úpravy ve 3. mateřské škole. „Byli bychom rádi, kdyby nová třída byla k dispozici nejpozději koncem září tohoto roku," uzavřel.

To, že rekonstrukce nakonec skutečně proběhne, je dobrá zpráva především pro rodiče těch dětí, které zatím nebyly přijaty k nástupu do školky právě z důvodu nedostatku míst.

„Rodiče nepřijatých dětí byli informováni, že ve chvíli, kdy budeme znát termín dokončení nové třídy, bude vyhlášen dodatečný zápis," uvedla ředitelka 3. mateřské školy Jaroslava Krejčová. Jak dále sdělila, vzhledem k tomu, že tato třída bude již jedenáctou v jejich školce, bude nutné přijmout i nové zaměstnance. „Rozhodně nebudeme schopní nějakým způsobem pokrýt nová místa z vlastních zdrojů," upřesnila.

Naopak Třeboň požadovanou dotaci na opravy v mateřských školách Sluníčko a Jeronýmova nedostane.

„Určitě to pro nás není dobrá zpráva," konstatoval místostarosta Zdeněk Mráz. Zároveň ale dodal, že i přesto se ve školkách rekonstrukce uskuteční. „Město tyto opravy považuje za velmi důležité, a právě proto se rozhodlo je realizovat i bez přispění Jihočeského kraje," uvedl.

Mateřská škola Jeronýmova se tedy dočká opravy oplocení. Ve školce Sluníčko zase dojde k opravám zdravotních instalací, rozvodů, obkladů a dlažeb v kuchyni .

Petra Jouzová