Výběrové řízení na zhotovitele bylo oproti původnímu plánu vypsáno se zpožděním, kvůli pozdě dodané projektové dokumentaci. Navíc předpokládané výdaje na rekonstrukci se vyšplhaly na šest milionů korun místo původně plánovaných čtyř milionů, protože se nepodařilo rozdělit projekt do dvou etap, jak město v úvodu zamýšlelo.

Nyní se díky výběrovému řízení podařilo vysoutěžit cenu za rekonstrukci 4 336 883 korun včetně DPH. „Je to částka „jen" o 200 tisíc vyšší, než byl původní předpoklad. V rozpočtu bylo plánováno 4,1 miliónu korun," objasnil starosta Nové Včelnice Karel Dvořák. Městu se přihlásili čtyři uchazeči, z nichž jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka Vlastimila Němce z Nové Vsi u Českých Budějovic. „S ním máme dobré zkušenosti z rekonstrukce ulice Podskalí," doplnil starosta.

I přes prvotní zdržení obyvatelé Nové Včelnice doufají, že se rekonstrukci ulice podaří dokončit v původně plánovaném termínu. „I přes časový skluz s vyřízením administrativních formalit nutných pro zahájení stavby věřím, že se akci podaří dokončit podle plánu, tedy do konce letošního srpna," uzavřel Karel Dvořák.

Petra Lejtnarová