O tom, že radní vzali na vědomí výsledek výběrového řízení a jmenovali jednatelem lázní Viléma Kahouna, informovala mluvčí společnosti Jitka Bednářová. Nový ředitel lázní do funkce nastoupí prvního září letošního roku.

Starostka Třeboně Terezie Jenisová komentovala: "Vítěz výběrového řízení ve všech fázích řízení, jak v písemné, tak v ústní části a následně i v psychotestech, které podstoupil, prokázal, že je naprosto kompaktní osobností s velikou zkušeností a velmi dobrými osobnostními předpoklady.

Od nového jednatele očekávám v první řadě, že se seznámí se slatinnými lázněmi. Doufám, že bude pokračovat v tom, co bylo v posledních letech uděláno, za mě velice dobře, všechny procesy, které v této době byly nastaveny, jsou velmi dobře fungující. Proto bych chtěla, aby nový jednatel v této práci pokračoval. Ale samozřejmě je to osobnost, která má své představy o tom, jak by takový podnik měl fungovat, takže jistě přijde i s novými nápady."

Výběrového řízení se podle mluvčí účastnilo 21 uchazečů, přičemž 18 z nich splnilo kritéria. "Do užšího výběru postoupili tři adepti. Hodnotící komise posuzovala jejich motivační dopisy, návrh koncepce vedení lázní, zaměřila se také na předchozí praxi, reference i kvality profesní a osobnostní, které zároveň prověřil psychotest. Na základě souhrnu těchto ukazatelů vybrala na pozici jednatele Viléma Kahouna," vysvětlila Jitka Bednářová.

Kdo je nový ředitel?Vilém Kahoun působil v letech 2017 - 2018 ve funkci náměstka ministryně práce a sociálních věcí, v letech 2010 - 2016 byl ústředním ředitelem České správy sociálního zabezpečení. Pětašedesátiletý Kahoun je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, habilitační řízení absolvoval na Fakultě zdravotnictví a sociální práce Trnavské univerzity. Od roku 1990 působí na Jihočeské univerzitě.