Nejvíc peněz získal Jindřichův Hradec. Na některé projekty se ale nedostalo vůbec.

Podle starosty Luboše Kryzana po neúspěchu ve druhé výzvě konzultovali projekt zástupci města s pracovníky Regionální rady.

Ti je ubezpečili, že žádost zůstala jako první pod čarou. Slavoničtí dokument doplnili a znovu podali. Úspěch se nedostavil ani tentokrát. Ve městě u hranic si podle vlastních slov připadají jako po nešťastně prohraném zápase.

Ze 4,5 miliardy korun, které rada ve třetí výzvě rozdělila, se nedostalo ani na Lomnici nad Lužnicí. Tam chtěli získat peníze na dokončení rekonstrukce náměstí 5. května a na Farskou louku. Jak již dříve Deníku sdělil starosta Karel Zvánovec, je podle něj poněkud zvláštní, že některá města už předem téměř jistě vědí, že peníze získají.

Smíšené pocity mají i ve Studené. Podařilo se jim sice získat 13,8 milionu korun na rekonstrukci komunikací a náměstí, ale na druhé straně jen zlomek částky potřebné na výstavbu relaxačního centra. „Samozřejmě jsme rádi za peníze na opravy komunikací. Jen nám radost trochu kazí to, že jsme dostali na projekt relaxačního centra jen tři miliony, protože jsme jich potřebovali třicet,“ vysvětlil starosta Studené Josef Rod.

Uvedenou částku by totiž potřebovali na výstavbu hlavní budovy relaxačního centra, bez níž nemá podle jeho slov projekt smysl. Proto bude jeho realizaci zastupitelstvo ještě projednávat.

Naopak radost mají v Českých Velenicích, kam poputuje z programu přes 4,5 milionu korun na rekonstrukci kulturního domu Beseda. „Počítáme s výměnou oken, vchodových dveří, obložení sálu a parket,“ vyjmenoval starosta Českých Velenic Jaromír Slíva. V plánu je i výměna dřevěné podlahy na galerii. Nové budou i stoly a židle.

Částečně uspělo i město Dačice. Tomu se podařilo získat přes 4,5 milionu korun na odpočinkovou zónu Nivy. Naopak na druhou etapu rekonstrukce komunikací na Červeném vrchu si budou muset nechat zajít chuť. Na první část oprav dostali peníze už v druhé výzvě programu.

Nejvíc z celého krajíce ukrojil Jindřichův Hradec. Ten uspěl se všemi projekty. Do města nad Vajgarem tak zamíří 112,5 milionu korun na opravu bazénu, výstavbu mateřinky a rekonstrukci Štítného ulice.