Třetí ročník projektu Slunéčko byl zaměřen na nákup speciálního počítače Veronice Šindelářové, kterou postihla dětská mozková obrna a v září zahájí povinnou školní docházku v 6. základní škole. Pomůcka jí výrazným způsobem usnadní zvládání výuky.

Letošní benefiční odpoledne se velmi vydařilo, protože se organizátorkám povedlo vybrat 28 tisíc korun. „Přišlo zhruba kolem 230 lidí, takže bylo nabito. Veronika teď musí do specializované organizace v Českých Budějovicích, kde zjistí, co všechno na počítači potřebuje, a následně tak zjistíme, kolik bude přístroj stát. Pokud by vybrané peníze nestačily, máme od několika sponzorů slíbeno, že by částku případně doplatili. Veronika potřebuje přístroj upravit speciálně hlavně na levou ruku,“ informovala jedna ze čtyř organizátorek Slunéčka Iveta Brabcová.

Program

Diváci zhlédli bohatý kulturní program. Vystoupily orientální tanečnice z organizace Dallal v Českých Budějovicích, taneční kroužek z Domu dětí a mládeže v Jindřichově Hradci, bubínkový soubor Hakuna Matata a zlatým hřebem byla autogramiáda skifaře a olympionika Václava Chalupy.

Olympionik

„Václav Chalupa navíc uspořádal velmi zábavnou soutěž pro děti a ostatní na svém trenažeru. Odměny pro vítěze jsme koupili u přítomných stánků občanských sdružení Okna a Proutek, takže jsme opět podpořili dobrou věc. Kromě toho, že se všichni vzdali honoráře, tak soubor Hakuna Matata navíc ještě prodával svá CD za 100 korun a výtěžek rovněž věnoval ve prospěch Veroniky. Soubor Hakuna Matata nám tak ještě z výtěžku prodeje svých CD předal 800 korun. Velké poděkování tak patří jak lidem, kteří přišli, tak účinkujícím,“ popsala dále Iveta Brabcová.

Podle jejích slov se benefiční akce vydařila také z toho důvodu, že lidé věděli přesně komu a jak peníze pomohou. Proto neváhali zaplatit vstup a přispět. Rodina Šindelářova tak byla pomocí dojata. Ženy, které letošní projekt Slunéčko zorganizovaly, si v loňském roce založily občanské sdružení Podoba a hodlají ve své činnosti pokračovat.