V pátek krátce po páté hodinně ranní došlo na silnici 29 u Opařan na Táborsku k nehodě autobusu. Autobus je zapadlý v příkopě a průjezd místem je možný se zvýšenou opatrností, uvedli ráno jihočeští policisté.

Pět minut po šesté ráno v Nádražní ulici v Milevsku u č. p. 474 havarovalo nákladní auto. Při nehodě se poškodilo i osobní auto a zranil se při ní chodec. Jen o deset minut později se stala další nehoda v Jeronýmově ulici v Písku. Zdravotníci a policisté vyráželi k cyklistovi, který po nehodě ležel s kolem na zemi. 

Policisté také informovali, že na silnici 121 u Kučeře na Písecku se, směrem na Zvíkovské Podhradí, tvoří sněhové jazyky v polohách nad tři sta metrů. Špatně sjízdná silnice se sjízdná se zvýšenou opatrností.

Další nehody přineslo páteční ráno na Českobudějovicku. U Radošovic, mezi Češňovicemi a Němčicemi, havarovalo osobní auto. Při nehodě se její účastníci zranili. Dvě auta se před osmou srazila v Rudolfovské ulici v Českých Budějovicích, tato nehoda se obešla bez zranění. Ke karambolu dvou aut bez zranění došlo také na Husově třídě.

Sníh by během víkendu mohl ustoupit

A jak vypadá předpověď počasí pro jižní Čechy? "Během pátku bude zpočátku dne oblačno až zataženo, během dne až polojasno. K večeru bude přibývat oblačnosti. Ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Zpočátku ojediněle slabé sněhové přeháňky. Později večer od jihozápadu místy slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty 0 až 3 °C, na horách -3 až 0 °C. Vát bude mírný jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s," informoval Josef Slavík z Českého hydrometeorologického ústavu.

Teploty v noci na sobotu mohou dosáhnout -5 až -8 stupňů, místy bude stále slabě sněžit - a to zejména na Šumavě. V sobotu pak teploty na jihu mají dosáhnout maximálně tří stupňů Celsia nad nulou.

Jednou pozitivní právou, která se sněhem na jihu Čech souvisí, je informace, že v pátek v půl deváté ráno začíná nová zimní sezona v lyžařském areálu Zadov. "Provoz lanové dráhy a vleku v areálu Kobyla bude denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování od 18 do 21 hodin," uvedli provozovatelé.