V noci z neděle na pondělí začalo i na Jindřichohradecku místy vydatně sněžit a sníh se i přes den držel na silnicích nižších tříd. Jak uvedl Zdeněk Hrabal z jindřichohradeckého dispečinku správy a údržby silnic, první sypače vyjely již kolem druhé hodiny ranní a později se zapojilo do odklízení sněhu a posypu komunikací všech třiatřicet vozů. "Stále máme sněhové přeháňky. Na silnicích ve vyšších polohách Studenska, Dačicka nebo Novobystřicka je sněhu o něco víc. Musí se jezdit opatrně," říká. Místy je totiž snížená vlivem sněžení i viditelnost.

Začínají přibývat nehody. U Starého Města pod Landštejnem okolo 14. hodiny havarovala dvě osobní auta. O pár desítek minut později měli policisté nahlášenou nehodu osobního vozu u Třeboně.

U obce Hadravova Rosička policie varuje před ledovkou. Sjízdnost je zde s maximální opatrností. 

Od pondělního rána do poledne byly na Jindřichohradecku hlášeny jen dvě dopravní nehody. První z nich se odehrála na hlavním tahu z Jindřichova Hradce mezi Starou Hlínou a Třeboní. Tady se již před osmou hodinou ranní srazila dvě auta. Při odklízení nehody se na silnici z obou směrů tvořily kolony po dobu zhruba hodiny a půl.

Ke druhé nehodě pak došlo před polednem na silnici u obce Bednárec u odbočky na Mutyněves, kde havaroval kamion. Následky nehody by se měly odklízet zhruba do půl sedmé večer.