První cenu živé sele si odvezli členové mužského družstva do Chlumu u Třeboně

„Každoročně se od roku 2002, kdy tady pomáhali při povodních, soutěže účastní družstva ze Šašovic, což je u Želetavy v okresu Třebíč. Od té doby k nám jezdí soutěžit a udržujeme s nimi dobré přátelské kontakty. Jezdí k nám z největší dálky,“ řekla členka Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Lužnice, soutěžící a zároveň konferenciérka večera Vlaďka Kolouchová. Doplnila, že se v historii soutěže jedná letos o druhou největší účast, kdy soutěžilo 12 družstev žen a 22 družstev mužů.

Dosud bylo nejvíc soutěžících v roce 2008, a to 39 družstev, tedy 28 mužských a 11 ženských.

O tom, že soutěžení je jen pro ty správné nátury svědčí i statečnost členky ženského družstva ze starých Hodějovic, kterou odmrštil proud prasklé hadice. Naštěstí pak ale vstala a byla v pořádku. Bohužel jejich družstvo čekala diskvalifikace.

„Jinak měla noc pod vedením hlavního rozhodčího Františka Petráska z SDH Lomnice nad Lužnicí hladký průběh. Všichni se chovali, jak měli. Zábava pak pokračovala diskotékou až do tří hodin do rána,“ doplnila Vlaďka Kolouchová.

Vítězné družstvo mužů z Chlumu u Třeboně si odváželo kromě poháru i hlavní cenu živé sele. „Dřív byla hlavní cena zahradní krb nebo už hotové prase na rožni, tak jsme letos udělali změnu,“ řekl organizátor a provozovatel kempu Lužnice Zdeněk Radosta. Z toho, že se zájem o noční soutěžní hasičské klání zvyšuje, má nepopiratelnou radost. Bez prvních ročníků soutěží, které podle jeho slov začínal organizovat společně s členy SDH Lomnice nad Lužnicí, by se možná tak rychle činnost SDH Lužnice ani neobnovila, a to dnes už patří mezi ostřílené hasiče. Dali se totiž dohromady až po třech ročnících noční soutěže.

„Kluci, co tu soutěžili před deseti lety, jsou dnes tatínky a jezdí sem fandit svým dětem,“ usmíval se běhu času Zdeněk Radosta. Původní záměr, přivést do kempu lidi za zábavou se mu totiž opravdu vydařil.

„Máme tady takovou pěknou raritu. Když hasiči se svými vozidly odjíždějí, tak tady při přejíždění přes most na něm jen krátce bliknou a houknou,“ uzavřel Zdeněk Radosta.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE
Pořadí a čas v sekundách
Družstva žen
1. Majdalena 34.80
2. Zaliny 36.11
3. Stříbřec 42.26
Družstva mužů
1. Chlum u Třeboně 26.87
2. Hamr 27.55
3. Branná 27.90