Přihlásit se do ní mohou žáci vyšších ročníků základních škol a žáci středních škol v Jindřichově Hradci, kterým je určená první kategorie. Do druhé kategorie se může přihlásit kdokoli bez ohledu na věk.

Zadání soutěže je buď próza na téma Můj nejslavnější den a nebo poezie na téma Cesta. „Příspěvky mohou zájemci posílat do 21. března na e–mailovou adresu medek@epika.cz. Důležité je, aby uvedli i věk a kontakt na sebe. Z nejlepších příspěvků, které vybere odborná porota, sestavíme knihu a jejich autoři ji dostanou zdarma. Vyhlášení výsledků soutěže plánujeme v rámci literárního večera 2. června v Městské knihovně v Jindřichově Hradci,“ uvedl nakladatel Jan Medek.

Do projektu budou podle jeho slov zapojení také mladí lidé s handicapem, kteří v rámci občanského sdružení Okna vyrobí malé textilní Textíky, jež se stanou součástí knihy.

Soutěž má podporu morálního charakteru Jihočeského klubu Obce spisovatelů a finanční některých podnikatelů z Jindřichova Hradce, kterým není lhostejná budoucnost kultury ve městě.

Vzhledem k tomu, že podobných soutěží je doslova jako šafránu, organizátoři věří, že si mnozí tvůrčí lidé tuto příležitost ujít nenechají.