Letošní novinkou bude například přehlídka ochotnických souborů nejen z Třeboňska a také prezentace v rámci přeshraniční spolupráce s Rakouskem. Měsíc uzavře tradiční benefiční aukce, při které se loni vydražila výtvarná díla za padesát dva tisíc korun. „Zatím ještě stále oslovujeme výtvarníky, i když už nám někteří přislíbili, že přispějí svými obrazy, jako například Ilona Wernerová, Růžena Stefanová a Pavel Holešínský,“ upřesnila Veronika Tlačilová.

Novinkou bude také vystavení těchto obrazů od 16. října v prostorách zámecké galerie. Mezi nimi nebudou chybět ani práce výtvarně zaměřených místních dětí.

„Organizátory zaujal náš letošní festival Suchdolské divadelní večery, a tak jsme se rádi zapojili do příprav,“ uvedl vedoucí ochotnického souboru ze Suchdola nad Lužnicí SUD Vít Pávek.

Ochotnických souborů se v Třeboni představí celkem sedm, z toho jeden z Rakouska. „Zájem ze stran ochotníků je velký. Uvidíme, jaký budou mít ohlas u diváků. Předpokládáme, že by je mohlo upoutat zejména závěrečné vystoupení Rakouského ohňového divadla na náměstí,“ uvedla Tlačilová.

Do programu je také zapojená účast třeboňských jezdců KMT Racing na Motocrossových závodech v rakouském Schremsu. Podle Tlačilové se Třeboňáci pravidelně umisťují v těchto zahraničních závodech na čelních místech.

Představení své činnosti veřejnosti připravili především členové místních spolků, například Spolek přátel Třeboně, dobrovolní hasiči a mnoho dalších, kteří se již od léta poctivě podílejí na přípravách. Vymýšleli nové způsoby prezentace, než byly v minulých dvou ročnících.