Rozloha fotbalgolfového hřiště u Otína je přibližně tři hektary. Pro sportovce je na ploše připraveno celkem 18 jamek, každá bude opatřena informační tabulí.

"V zázemí, kde jsou v současné době mobilní buňky, si lidé budou moci půjčit míč a zaplatí za hru. Žádné další vybavení k fotbalgolfu není potřeba. Hráči zároveň nesmí mít obuté kopačky, aby jimi nepoškodili trávník," vysvětlil jednatel společnosti SportPark R&F Jiří Rotta. Míčové jamky mají průměr 55 centimetrů a hráči se do nich podle pokynů trefují. Kolem jamek jsou rozmístěné přírodní, ale i umělé překážky, podobné jako například v minigolfu.

Fotbalgolf ale není jediným lákadlem sportovního areálu. Zabavit se tu budou moci celé rodiny. "Pro dospělé je tam asi 200 metrů dlouhá dráha pro kola a chystáme se po obvodu sportoviště budovat trať s boulemi pro malé děti na odrážedlech i kolech. V areálu vznikne ještě veřejné ohniště s lavičkami, kde si lidé mohou opékat špekáčky," upřesnil Jiří Rotta s tím, že v areálu budou probíhat také například dětské dny, drakiády nebo i koncerty.

Sportovně relaxační areál u Otína se návštěvníkům otevře už na začátku července. Součástí Sport Parku bude i zázemí, které zajistí drobné občerstvení a sociální zařízení. Pozemky u Otína pronajalo město Jindřichův Hradec soukromým investorům na dobu určitou do 31.10. 2031.