Koncem léta by již třeboňští sportovci i diváci měli mít svůj nový svatostánek hotový. Město Třeboň dlouhodobě pracuje na tom, aby se sportoviště soustředila právě v této lokalitě. Kromě házenkářů, kteří využívají tamní sportovní halu, zde našel místo i skatepark, do jehož vybavení i oplocení město investovalo v minulých letech.

Kompletní zázemí však v místě letos najdou i fotbalisté, kteří už opustili starý stadion, místo něhož vyroste obchodní centrum. Fotbalisté budou mít k dispozici jak hřiště s umělým povrchem, tak i nové s přírodní trávou. „Hřiště je vybavené i závlahovým systémem, který umožňuje čerpat vodu jak z vodovodního řadu, tak i z rybníku Svět," upozornil místostarosta TřeboněZdeněk Mráz(ČSSD).

V současné době mezi oběma hřišti vzniká tribuna, jejíž cena ve výši přibližně 15 milionů korun již od počátku leží v žaludku opozičním zastupitelům. Jak již dříve pro Deník sdělilJan Váňa(ODS), hodnota této zakázky je přemrštěná. „Určitě by se dala pořídit levněji," míní.

Zdeněk Mráz však celou investiční akci obhajuje s tím, že se jedná o rozsáhlou rekonstrukci. Tribuna bude oboustranná a na umělý povrch se bude moci dívat 190 sedících diváků, na travnatý ještě o 50 víc a bude zde i 60 míst k stání. „Je to proto, že v zimě, kdy se bude hrát na umělém povrchu, očekáváme méně diváků," objasnil.

Celkové náklady na rekonstrukci sportovního areálu Hliník dosáhnou 31 230 000 korun. „Veškeré náklady jdou z rozpočtu města. Polovina byla čerpána v minulém roce, druhou část vyčerpáme letos. Termín dokončení je naplánovaný na 15. srpna," objasnil místostarosta.

sportovní areál

- sportovní hala

- skatepark

- tenisové kurty

- fotbalové hřiště s umělým povrchem

- dvě fotbalová hřiště s travnatým povrchem

- tribuna s výhledem na umělý povrch pro 190 lidí, na travnaté hřiště pro 240 lidí

zázemí:

šatny, sociální zařízení, rychlé občerstvení, skladové prostory, garáž

Petra Jouzová