„Ve 2. patře se pod ním propadla shnilá podlaha a muž se zřítil do 1. patra, kde zůstal ležet pod trámy,“ uvedla včera jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Pro těžce zraněného muže (48 let) přiletěl vrtulník letecké záchranné služby.
Zámek je od 90. let prakticky prázdný a chátrá. Majitel, firma IKT Advanced Technologies, která objekt vlastní od loňského roku, se zatím marně snaží s nevítanými návštěvníky bojovat.

„Měsíčně rozmisťujeme dvacet až třicet tabulek se zákazem vstupu, které obratem mizí. Snažíme se objekt rekonstruovat, ale dovnitř se dostávají nepovolaní lidé, hlavně mládež, která sem chodí kouřit. Na půdě nám otevírají vikýře, aby bylo světlo a už je nezavřou. Pak tam prší. To se pochopitelně podepisuje na stavu trámů,“ uvedl včera v reakci na neštěstí jednatel firmy Jiří Smítka. Poznamenal, že vlastně i kvůli tomu firma nechala dělat nové vikýře. Navíc někdo odcizil i jejich oplechování.

„Již jsme zazdili vstupy, objekt obehnali plotem, vše je zamknuté. A co má město kamery, tak alespoň z jedné strany je klid,“ říká Smítka, ale vzápětí dodává, že před pár dny někdo na zámku rozbruskou vyřezal a odcizil železná vrata, která odvezl do šrotu.

Mrazí ho také při pomyšlení, že se strop mohl propadnout i pod dětmi, které sem občas vlezou kouřit, a o nebezpečí požáru nemluvě.

Firma hodlá po částech celý objekt rekonstruovat, aby byl v budoucnu využitelný na hotelové služby a wellness. Ještě před revolucí byl zámek plný života, poté několikrát změnil majitele a stále chátrá.

Policie upozorňuje, že nerespektováním zákazu vstupu do podobných objektů lidé velice riskují.