Jak na posledním jednání vedení města přítomným nájemníkům přislíbilo, setkalo se se zástupci jednotlivých bytů navrhovaných k prodeji a třemi soudními znalci, kteří stanovovali jednotlivé ceny.

„Soudní znalci se sešli na cenách, které se lišily zejména proto, že některé byty jsou staré třicet let a některé šedesát let. Proto stejně velké byty mají v různých domech i různou odhadní cenu,“ vysvětlil starosta Jan Váňa.

Schůzky, které se uskutečnily postupně podle jednotlivých domů, se odehrály podle Jana Váni celkem v klidu. Zástupci domů oponentní znalecké posudky po vysvětlení, jak byla cena stanovená, už nechtěli.

„Ptali jsme se zástupců domů, jestli chtějí dům, ve kterém bydlí, vyřadit z privatizace. Nájemníci dvou domů z Táboritské ulice si je chtějí koupit, takže souhlasí s vyhlášením záměru prodeje, ale nájemníci z domu z ulice Boženy Němcové a jednoho domu z Vrchlického ulice se zatím ještě rozhodují,“ vysvětlil Jan Váňa. Podle jeho slov byla situace na posledním jednání zastupitelstva zbytečně vyhrocená.

„V současné době jsou jiné průměrné platy, než byly v roce 1995, je také jiná legislativa. Třeboň naštěstí ekonomická krize lehce minula. Nezaměstnanost je tady kolem pěti procent, navíc si nikdo nemusí byt kupovat, když nechce,“ doplnil Jan Váňa.

Každý by si měl podle něj v rámci rodiny pomáhat, děti rodičům a naopak, protože investice do bydlení je to nejlepší, co může každý člověk udělat.

„Stěžovali jsme si na vysokou neadekvátní cenu, protože po deštích míváme zaplavené sklepy, tak se tu byl minulý týden místostarosta podívat a prý slíbil, že s tím něco udělají, takže zatím se to vyvíjí dobře,“ řekl Milan Navara z Táboritské ulice.

Podle jeho slov jim nic jiného, než koupě bytu, nezbyde. „Máme tři děti a můžeme čekat, že nájmy půjdou nahoru a příští rok se pak nedoplatíme. Nebo by se mohlo stát, že by časem koupil byt někdo jiný,“ uzavřel Milan Navara.