Logo Deník na návštěvě.Zdroj: DeníkCo se vám povedlo vloni dokončit za stavby?
V roce 2020 jsme dostavěli hasičskou zbrojnici. To je nová stavba. Byla udělána po demolici domu, který zde stál. Je to stavba velmi pěkná. Hasiči jsou velmi aktivní a tak jsme si říkali, že částka, kterou do budovy vložíme, bude vložená účelně. V příštích padesáti letech zajistí zázemí hasičům.

Jaká akce je pro Kardašovu Řečici stěžejní v tomto roce?
Je to plynofikace. Chtěli bychom tu část obce, kde ještě nemáme plyn, zplynofikovat, abychom umožnili pokud možno, ekologické vytápění pro občany. A dále chceme připravit nové stavební parcely, protože je tu velký zájem o výstavbu. Dále máme v plánu opravit nebo vybudovat nové chodníky.

Máte tu školu, školku, poštu…Jak jste na tom se sportovním zařízením?
Máme tu fotbalové hřiště, novou tělocvičnu, která slouží i veřejnosti. V Sokolovně se pohybuje oddíl stolního tenisu. Takže ta úroveň sportovního zařízení je na velmi dobré úrovni.

SDH a JSDH Kardašova Řečice.
Od roku 1874 byli požárníci nedílnou součástí Kardašovy Řečice

Je zde nějaký problém například s dopravou do mateřinky či školy?
Chceme udělat autobusovou zastávku v místní části Mnich, protože při posunutí odjezdu vlaku z Jindřichova Hradce nám děti přijíždí do místní školy pozdě. V Mnichu je obtížné hledat místo, kde se autobus může otočit…Už jsme to místo našli, snad to vyjde a autobusovou zastávku postavíme. Děti z Mnichu jezdily doposud vlakem do školy.

Pomáháte nějakým způsobem občanům se současnou situací?
Vyhlásili jsme dobrovolnickou akci v době pandemie, přihlásili se nám dobrovolníci, kteří byli ochotní pomáhat lidem. Děláme pravidelnou dezinfekci v domě s pečovatelskou službou. Dezinfikujeme i veřejné prostory. Zapojili jsme se do akce roušek, kdy jsme je rozdávali domu s pečovatelskou službou. Pomáhali jsme i s nákupy. Zcela jsme odpustili podnikatelům, kteří jsou v našich prostorech nájem, za dobu, kdy měli zavřeno. To je například autobusová zastávka s občerstvením a služby.

Zvládají vaši občané registraci k očkování proti covidu?
Registraci k očkování provádíme za starší lidi. Pomáháme jim asi na třech místech. V knihovně, v domě s pečovatelskou službou a zde na městském úřadě. Také v lékárně. Pokud by byl do budoucna zájem o vakcinační prostory, mohli bychom nabídnout takzvaný objekt moštárny.