Na pěti místech Jindřichohradecka se pojede seriál závodů na horských kolech.

Pětidílný podnik startuje už tuto neděli v 10 hodin z náměstí ve Strmilově, postupně budou následovat další čtyři závody v Kardašově Řečici, Stráži nad Nežárkou, Nové Bystřici a Třeboni (viz infoblok). V lázeňském městě celé klání, které se zároveň pojede jako 10. ročník Memoriálu Jiřího Hudínka, vyvrcholí 27. září a proběhne tam i vyhlášení výsledků ligy.

„Horská kola jsou mezi lidmi stále oblíbenější, proto jsme chtěli zájemcům nabídnout možnost změřit síly i v našem regionu a připravili jsme pro ně tento seriál. Termíny jsme vybírali tak, aby nekolidovaly se zaběhnutými závody jako jsou Malíkov Open, Jarošovský šlapka či Přes kopec na Hradec,“ vysvětluje šéf klubu RBB invest Jan Hájek.

Stále aktivní cyklista se osvědčil i jako neméně zdatný organizátor nejrůznějších závodů především na silnici, o čemž svědčí i loňské pořadatelství mistrovství Česka a Slovenska. Nyní se však jeho klub začíná orientovat hlavně na terén.

Podpora radnic

„Seriál se pojede vždy v neděli, neměnný je i čas startu v 10 hodin z náměstí jednotlivých pořadatelských míst. Připraven máme také bohatý doprovodný program včetně hudby, moderátora a občerstvení. Domnívám se, že liga bude mít výbornou úroveň a jsme moc rádi, že se náš projekt setkal s vstřícností a pochopením jednotlivých radnic, od nichž jsme navíc obdrželi i finanční příspěvek,“ uvedl Hájek s tím, že v Jindřichově Hradci nebyl ze strany města o pořádání zájem.

Pro zúčastněné bikery budou v jednotlivých kategoriích vytyčeny vždy dvě trasy – 20 a 40 kilometrů – vedoucí především po méně frekventovaných silnicích, lesních a polních cestách. Součástí jsou pak i vložené závody pro děti.

Prvních 20 jezdců v každé kategorii bude po každém závodě ohodnoceno od dvaceti do jednoho bodu, finálový závod v Třeboni přinese ještě pětibodový bonus.

PROGRAM CYKLOSPORT HÁJEK LIGA 2009

1. závod – neděle 26. dubna (10)
STRMILOV
Start a cíl: náměstí
2. závod – neděle 31. května (10)
KARDAŠOVA ŘEČICE
Start a cíl: náměstí J. Hrubého
3. závod – neděle 14. června (10)
STRÁŽ NAD NEŽÁRKOU
Start a cíl: náměstí E. Destinnové
4. závod – neděle 13. září (10)
NOVÁ BYSTŘICE
Start a cíl: Mírové náměstí
5. závod – neděle 27. září (10)
TŘEBOŇ
10. ročník Memoriálu J. Hudínka
Start a cíl: Parkoviště před Top spinem u Bertiných lázní