V jindřichohradecké porodnici se na Štědrý den narodila hned čtyři miminka, a to tři holčičky a jeden chlapec.

Těsně před svátečními dny v noci z úterý na středu však došlo ještě ke vloupání.

„Neznámý pachatel se za použití násilí vloupal do kanceláře jedné společnosti v Dačicích. Zničil zde elektronické zabezpečovací zařízení a pak odcizil monitor od počítače. Poté vnikl do dalších prostor společnosti a ukradl několik stovek kilogramů mědi, mosazi a dva katalyzátory. Pokusil se také vniknout do trezoru, což se mu nakonec nepodařilo,“ informovala policejní mluvčí Štěpánka Valentová. Společnosti způsobil škodu za 60 tisíc korun a nyní po něm policisté pátrají.

„Svátky na Jindřichohradecku už byly poklidné a nedošlo k žádným vážným dopravním nehodám. Za celý kraj jsme měli hlášeno pouze osm dopravních nehod,“ doplnila Valentová.

Hasiči zasahovali včera u požáru komína v Záhoří. „Nešlo o nic vážného a požár byl beze škody,“ sdělil dispečer hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Jindřichohradečtí městští strážníci řešili pouze stížnost na zamrzlý chodník, vykázali několik bezdomovců z míst, kde neměli co dělat, a našli tři zatoulané psy. Jinak byl ve městě také klid.

Rušno bylo v jindřichohradecké nemocnici, kam zavítaly na Štědrý den hned čtyři rodičky.

„Tři porody jsme měli na Štědrý den dopoledne, byli to dvě holčičky a pak jeden kluk, a další porod byl ještě o půl jedenácté v noci,“ popsala jedna ze sester jindřichohradecké porodnice.

Ani o dalších svátečních dnech se dveře porodnice netrhly. Jedna maminka přijela rodit na Boží hod vánoční a včera na Štěpána dokonce dvě.