Starosta města Jan Mlčák, místostarosta Miroslav Kadeřábek a vedoucí odboru rozvoje Karel Hron slavnostním přestřižením pásky ukončili stavbu. Stezka pro chodce a cyklisty vyřešila nebezpečné přecházení a přejíždění přes hlavní silnici 1/34.

Stezka je široká 2,5 metru a začíná v ulici Denisova u křižovatky s městským okruhem. Stezka pokračuje v souběhu se silnicí I/34, poté se stačí podél Hamerského potoka a podchodem pod hlavní silnicí pokračuje až na silnici směrem na Jindřiš. Stezka vyřešila dle slov mluvčí města Elišky Čermákové, komplikovanou situaci při přecházení městského okruhu, kdy v tomto úseku není přechod pro chodce a není možné na křižovatce zajistit bezpečné přecházení, proto byla vybrána tato varianta stezky s podchodem, která je pro chodce i cyklisty komfortní a bezpečná.

Nově budovaná cyklostezka pod mostem přes Hamerský potok v Jindřichově Hradci. Kvůli stavbě je snížená i hladina Vajgaru.
Hradec dostane dvě nové cyklostezky. Podívejte se, jak práce pokračují

Jak dále mluvčí města uvedla, povrch stezky je částečně asfaltový a částečně mlatový. "Mlatový povrch byl zvolen proto, aby celá stezka měla přírodnější ráz. V místech nájezdů, výjezdů a tam, kde se potřebuje Povodí Vltavy dostat k Hamerskému potoku je asfalt," popsala. Stezku pro chodce a cyklisty postavila firma Pozemní stavby Telč za 2,2 milionů korun s DPH.