Od skateparku u nádraží až do Dolního Skrýchova má kolem Nežárky vést nová cyklostezka. Původně její výstavba byla plánovaná na letošní rok. „V tuto chvíli jsme se s hotovým projektem chtěli přihlásit o dotaci, ale chybí nám vypořádat kousek pozemku, který je nyní ve vlastnictví Českých drah. A pro potřeby dotace, která nám zaplatí až 85 procent nákladů, což jsou významné peníze, musíme mít pozemky vypořádané kompletně,“ říká místostarosta Bohumil Komínek.

Město už mělo na daném kousek pozemku, který dříve patřil Správě železniční a dopravní cesty, právo provést stavbu."SŽDC ale tento pozemek, zřejmě nějakým nedopatřením, převedlo v balíku jiných pozemků na České dráhy. Tím pádem už od podzimu jednáme s Českými drahami a jelikož stále nemáme z jednání žádný výstup, nemůžeme se hnout z místa. Projekt máme, ostatní pozemky taky, ale o dotaci takto nepožádáme," vysvětlil místostarosta.

O dotaci je možné žádat jen do konce ledna, a tak příští šanci dostane radnice až za rok. „Bez dotačních peněz se do této cyklostezky určitě pouštět nebudeme, ale v klidu ji během letošního roku připravíme právě na žádost v příštím roce. Snad se vše povede dojednat,“ doufá místostarosta.