Dálniční panely informují řidiče o vážné dopravní nehodě v úseku 47. kilometru u Psářů, kde se střetlo několik aut. Během nehody byly zraněny dvě osoby a na místě zasahoval vrtulník rychlé záchranné zdravotnické služby. V místě se tvoří několikakilometrové kolony. Dálnice ve směru na Prahu, by měla být okolo patnácté hodiny opět průjezdná.

Ani Pelhřimovsku se nevyhnuly karamboly. V pátek okolo půl druhé hodiny odpolední nezvládl řidič kamionu situaci a s nákladním autem zavadil v pravíkovských lesích o svodidla. „Řidič poté zablokoval silnici vedoucí z Pelhřimova do Kamenice nad Lipou. Policie na místě nyní řídí dopravu kyvadlově. Kamion je v nepojízdném stavu odstaven v pruhu, ve směru na Kamenici nad Lipou. Nyní čeká na odtažení,“ informovala po čtrnácté hodině Hana Kotková mluvčí pelhřimovské policie.

Podle dispečera ze Správy a údržby silnic kraje Vysočina jsou nyní veškeré komunikace sjízdné. Na řadě silnic druhých a třetích tříd, leží vrstva uježděného sněhu, krytá inertním posypem.