„U pacientů těchto oddělení probíhá třídění jiným způsobem, například pacienti avizovaní rychlou záchrannou službou jsou přijímání na tzv. expektační koronavirovou stanici, kde se o ně stará tým zdravotníků až do doby vyloučení koronavirové nákazy. Pacienti dialýzy, dětského oddělení a Centra péče o zrak jsou tříděni v prostoru vstupu na tato pracoviště,“ popisuje předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Ilustrační foto
Počet nakažených na jihu Čech dosáhl stovky, mezi nemocnými jsou tři děti

Všichni ostatní pacienti, akutní i plánovaní, budou nejprve vyšetřeni v třídícím COVID centru, které se nachází v přízemí Pavilonu operačních oborů v prostoru centrální recepce, kde bude stratifikována míra rizika onemocnění koronavirem a pacient bude označen páskem příslušné barvy. Bez této vstupní triáže nesmí být pacient vpuštěn do dalších prostor nemocnice.

Dezinfekce autobusových zastávek ve Strakonicích.
VIDEO: Podívejte se, jak vypadá dezinfekce strakonických autobusových zastávek

Provoz třídícího pracoviště je 24 hodin denně včetně víkendů.

Pacient bude na základě změření tělesné teploty a odebrání základních anamnestických a epidemiologických dat stratifikován do jedné ze tří kategorií, podle které bude nastaven další postup poskytování péče. „Žádáme tedy pacienty, kteří vyhledají služby interního, chirurgického, plicního, neurologického, gynekologického, radiodiagnostického oddělení, LSPP pro dospělé a dalších odborných ambulancí s výjimkou shora uvedených, aby respektovali toto opatření a vydali se nejprve do centrální recepce Pavilonu operačních oborů. Toto opatření činíme s ohledem na zamezení rizika přenosu infekce na další pacienty a zdravotnický personál,“ vysvětluje Tomáš Fiala.

Mikrobiologické pracoviště centrálních laboratoří strakonické nemocnice zahájilo diagnostiku pacientů s koronavirovou infekcí. Foto: Roman Kačírek
Strakonická nemocnice může testovat vzorky na COVID-19

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník