Třeboňští radní schválili a doporučí zastupitelům uzavřít veřejnoprávní smlouvu na činnost třeboňské městské policie v Domaníně.

„Na základě této smlouvy by strážníci z Třeboně byli oprávněni vykonávat službu i na území obce Domanín," vysvětlil místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz. Hlavním cílem jejich výjezdů by se měl stát autokemp Třeboňský ráj, jehož majitelem je město Třeboň. To na konci loňského roku upustilo od snahy jej prodat a ponechá si jej ve svém vlastnictví i v budoucnu. „Vzhledem k tomu, že jde sice o majetek města, který ale neleží na jeho území, nemohla tam naše městská policie nijak zasahovat," dodal. Podle něho zde zejména 
v létě občas dochází například k rušení nočního klidu.

Smlouvu, která má Domanínským pomoci i v problematice toulavých psů, již schválilo také tamní zastupitelstvo. „S dohodou jsme spokojení," uvedl starosta Domanína Martin Kolík. Město Třeboň si tak podle něho alespoň ošetří vlastní majetek. „A my za přijatelných podmínek vyřešíme odchyt psů," dodal.

Do této chvíle problém se psy řešili zcela individuálně. „Neměli jsme to nijak ošetřené, a proto vítáme tuto nabídku pomoci," vyzdvihl. Navíc díky tomu obec získá více času na dohledání majitele. „Tři dny budou psi v kotcích policie a my získáme čas to řešit," vypověděl starosta. Na kolik Domanín tato služba vyjde, se teprve ukáže. „Nebude to paušální částka, ale bude se odvíjet od jednotlivých zásahů," objasnil Martin Kolík.

Petra Jouzová