Tisková mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová uvedla, že více než 1500 výpravních budov jsou v majetku Správy železnic od prvního července 2016. „Postupně je rekonstruujeme, v Dačicích se opravuje střecha, fasáda, elektroinstalace, podlahy,“ přiblížila práce mluvčí.

Místostarostka Dačic Kateřina Marková uvedla, že na nádraží se jízdenky již několik let neprodávají. „Ty se dají koupit nejblíže v Telči a potom pouze ve vlaku od průvodčího. Součástí budovy je také bytová jednotka, která má nájemníka,“ zmínila.

Jindřichohradečtí kynologové zavítali na dětský tábor Bílá skála.
Kynologové z Hradce zavítali na tábor Bílá skála

Dále se podle jejích slov také připravuje celková rekonstrukce trati Kostelec – Telč – Slavonice, která je nyní ve fázi územního řízení. Po vydání územního řízení bude dokumentace pro územní řízení stavby schválena v rámci správy železnic a následně bude vypsáno výběrové řízení na zpracovatele dokumentace pro stavební povolení,“ informovala dačická místostarostka s tím, že předpoklad této stavby je v letech 2023 – 2025.

Dačice je železniční stanice v severozápadní části města Dačice. Leží na jednokolejné neelektrifikované trati 227. Přibližně 100 metrů jižně je umístěno městské autobusové nádraží. Ve městě se dále nachází železniční zastávka Dačice město. Stanice byla zprovozněna 7. září 1902 společností Císařsko-královské státní dráhy prodloužením úseku trati společnosti Místní dráha Kostelec-Telč, vedoucího od 13. srpna 1898 z Kostelce do Telče, dále do Waldkirchenu v Rakousku. Vzhled budovy byl vytvořen dle typizovaného architektonického vzoru nádražních budov společnosti, vzniklo zde též nákladové nádraží. Zdroj: Wikipedia