Zapojili se žáci z Gymnázia, Obchodní akademie, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště a Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni.

Program zahájila hra, při níž žáci dostali listy s různými výroky – Recykluji odpad, Jsem pro státní maturity, Nemám nic proti výchově dětí homosexuálními páry, Jdu volit do PS. Jak uvedla Michaela Babická z Informačního centra pro mládež, které dialog organizuje, cílem bylo nasbírat podpisy od účastníků tak, aby se neopakovaly, v co nejkratším čase.

Poté přišlo na řadu setkání s poslankyní a táborskou radní Radkou Maxovou. Hovořila nejprve o svém působení v politice, o vlivu médií na tuto práci. Média jsou dle jejích slov nesmírně důležitá a zároveň nesmírně nebezpečná. Rozproudila se i debata na otázku – Chci se aktivně účastnit politiky? „Někteří žáci tuto možnost nevylučovali, ale nejprve chtějí nasbírat zkušenosti. Někteří přiznali, že si tuto variantu nedokážou představit, protože je jim politika buďto úplně cizí, nemají v ní důvěru či za tím vidí mnoho nástrah, úskalí a časovou náročnost,“ zmínila.

Na téma médií, kampaní a volebních programů navázal další host Otto Eibl z katedry politologie v Brně, kterým se již studenti viděli na prvním projektovém setkání v Českých Budějovicích. "Byli jsme rádi, že přijal i další pozvání," zmínila Michaela Babická. Důležité podle něho je, aby lidé měli představu o aktuálním obrazu společnosti, ale zároveň nebýli závislí na jednom zdroji informací.

„Dialog se opět vydařil, žáci se nebáli diskutovat a nejen oni si odnesli nové informace. Nyní nezbývá nic jiného, než se těšit na naše třetí setkání v červnu v Jindřichově Hradci,“ uzavřela.